Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj nieznajomy.
rejestracjalogowanieRSSFB

Artefakty

Nowe ArtefaktyW WoGu pojawia się kilka zupełnie nowych artefaktów dla bohatera. Większość z nich to rzadkie relikty o potężnej mocy. Podczas WoGifikacji niektóre standardowe artefakty mogą być zamienione na 'nowe' (o ile oczywiście w menu wogifikacji włączona jest odpowiednia opcja).

Złota Strzała Wieżyczek/Gold Tower Arrow
Daje kontrolę nad wieżyczkami strzelniczymi w mieście.
Jeśli artefakt jest w posiadaniu bohatera atakującego miasto, to wieżyczki nie będą strzelać w ogóle.
Jeśli artefakt jest w posiadaniu bohatera broniącego miasto, to efekt artefaktu zależy od poziomu znajomości umiejętności 'Balistyki':

- brak umiejętności: wieżyczki będą strzelać dwa razy na turę
- poziom podstawowy: wieżyczki będą strzelać trzy razy na turę
- poziom zaawansowany: wieżyczki będą strzelać cztery razy na turę
- poziom experta: wieżyczki będą strzelać pięć razy na turę

Moc Potwora/Monster's Power
Artefakt na początku każdego tygodnia rzuca zaklęcie 'Psalmu Mocy' (Prayer) na wszystkie jednostki z nacji, która będzie losowo wybrana spośród jednostek bohatera. Zaklęcie to będzie jednak działało na absolutnie całą wylosowaną nację, nie tylko na jednostki bohatera, ale i wrogie. (np. na wszystkie jednostki z zamku 'Bastion' (Rampart))

Magiczna Różdżka/Magic Wand
W niepowołanych rękach może okazać się niesamowicie potężna. Artefakt ten codziennie transformuje artefakty w inne, losowo wybrane. Dzięki temu można potencjalnie wyczarować relikty z artefaktów o bardzo małej mocy.
W zależności od położenia artefaktu:

- jeżeli Różdżka zostanie umieszczona w pierwszym miejscu na różne artefakty, to będzie transformować artefakty na głowie i szyi
- jeżeli Różdżka zostanie umieszczona w drugim miejscu na różne artefakty, to będzie transformować artefakty w prawej dłoni i lewej dłoni
- jeżeli Różdżka zostanie umieszczona w trzecim miejscu na różne artefakty, to będzie transformować prawy pierścień i lewy pierścień
- jeżeli Różdżka zostanie umieszczona w czwartym miejscu na różne artefakty, to będzie transformować artefakty na torsie i nogach
- jeżeli Różdżka zostanie umieszczona w piątym miejscu na różne artefakty, to będzie transformować artefakty na ramionach (peleryny) i w czwartym miejscu na różne artefakty


Jednakże:
1. Artefakty Łączone ani ich elementy składowe nie będą podlegać transformacji
2. Jeżeli miejsce na artefakt jest puste, to wskutek działania Różdżki nie pojawi się tam nowy artefakt
3. Jeżeli jakiś artefakt jest 'zakazany' (zablokowany w edytorze lub opcjach wogifikacji), to nie pojawi się wskutek działania różdżki.

Karmazynowa Tarcza Odwetu/Crimson Shield of Retribution
Tarcza, która daje bohaterowi +2 do Obrony oraz pozwala wszystkim jednostkom w jego armii kontratakować wobec tych jednostek, które normalnie powstrzymują kontratak.

Serce Smoka/Dragonheart
Ten starożytny relikt może wezwać pewien oddział smoków podczas każdej bitwy, aby walczyły po twej stronie (maxymalnie wezwać można smoki o łącznej ilości [poziom bohatera x 100] PŻ). Rodzaj wzywanych smoków jest w dużej mierze losowy, ale może być zależny od terenu. Dodatkowo, wszystkie smoki w armii bohatera odtąd zawsze będą miały pozytywne morale.

Jest 10% szans, że wezwany typ smoków będzie kompletnie losowy, niezależnie od niczego oraz 90% szans, że typ smoków (a raczej - typ losowania) będzie zależny od terenu, na którym rozgrywa się bitwa w zależności od poniższej listy szans:

- Trawa, Święta Ziemia: 70% Zielone, 20% Złote, 10% Diamentowe
- Piach, Diabelska Mgła, Przeklęta Ziemia: 45% Kościane, 25% Duchowe, 20% Krwawe, 10% Drakolicze
- Podziemia, Lawa, Ogniste Pola: 60% Czerwone, 20% Czarne, 10% Ciemności, 10% Rdzawe
- Bagna: 50% Gorynycze, 35% Zielone, 15% Rdzawe
- Śnieg: 25% Kościane, 20% Duchowe, 20% Błękitne, 15% Kryształowe, %10 Diamentowe, 10% Krwawe
- Woda, Skorupa, Pustynia, Przejrzyste Stawy: 10% Zielone, 10% Czerwone, 10% Czarne, 10% Złote, 10% Kościane, 10% Duchowe, 5% Ciemności, 5% Diamentowe, 5% Krwawe, 5% Drakolicz, 5% Kryształowe, 5% Czarodziejskie, 5% Rdzawe, 5% Błękitne
- Magiczne Chmury, Magiczne Równiny: 100% Czarodziejskie
- Gołoborza: 100% Rdzawe
Pole Koniczyny: 30% Czarodziejskie, 25% Rdzawe, 25% Kryształowe, 20% Błękitne

Klucz do Bram Miasta/Gate Key
Podczas odwiedzania jednego z twoich miast Klucz do Bram Miasta daje ci możliwość zamknięcia go na 5 dni. Bohaterowie mogą wychodzić z zamkniętego miasta, ale żaden nie może wejść, chyba, że użyje zaklęcia 'Portal Miejski', budynku 'Piekielne Wrota' lub skorzysta z obiektu 'Lustro Drogi do Domu', a co najważniejsze - miasta nie będzie można zaatakować.

Gdy bohater użyje klucza, to zniknie on z jego ekwipunku i powróci do niego 10 dni później. Można zamknąć ponownie miasto dopiero 5 dni po jego ostatnim otwarciu. Jeśli gracz zostanie pokonany, to wszystkie jego zamknięte miasta staną się otwarte następnego dnia.

Topór Okrucieństwa Barbarzyńskiego Lorda/Barbarian Lord's Axe of Ferocity
Nowy artefakt składany
Składa się z:
- Maczugi Ogra
- Tarczy Szalonego Ogra
- Korony Najwyższej Magii
- Tuniki Króla Cyklopów
.

Oprócz standardowych premii składowych artefaktów, topór daje także dodatkowy atak wszystkim niestrzelającym jednostkom w armii bohatera. Jeśli dana jednostka do tej pory atakowała dwa razy, to po zdobyciu tego artefaktu będzie atakowała trzy razy.

Sztandar Wojenny/Warlord's Banner
Sztandar Wojenny jest jedynym jak dotąd artefaktem dla jednostek, ale o wielu możliwych działaniach. Jeśli została włączona opcja zdobywania doświadczenia przez jednostki, Sztandar Wojenny daje dodatkowe premie podczas bitew oddziałowi, który jest wyposażony w artefakt. By wyposażyć sztandar, przeciągnij go myszką na portret dowolnego oddziału. Możesz sam wybrać rodzaj premii przez kliknięcie prawym przyciskiem myszy na ikonie sztandaru na ekranie doświadczenia oddziału.

Uwaga: Gdy połączysz dwa oddziały tego samego typu, z których każdy będzie miał sztandar, to w rezultacie powstały oddział będzie miał dwa sztandary, jednakże będzie otrzymywał premię tylko od jednego z nich. Każdy oddział może nosić maxymalnie 4 sztandary. By przekazać sztandar bohaterowi, kliknij na jego ikonie lewym przyciskiem myszy na ekranie doświadczenia oddziału.
Artefakty DowódcówArtefakty dla Dowódców działają w bardzo specyficzny sposób. Premie, które dają dowódcom zwykle kumulują się w zależności od wygranych bitew. Wszelkie premie są stracone, jeżeli dowódca zginie w walce. Dowódca może mieć na sobie maksymalnie 6 różnych artefaktów.

Uwaga!
Jeśli włączona jest opcja 'Ulepszone artefakty dowódców' ('Enhanced Commander Artifacts'), to artefakty dowódców będą mogły również być wyposażone przez bohatera. Będą dawać +1-5 punktów do danej umiejętności pierwszorzędnej bohatera, oraz jeden poziom losowej umiejętności drugorzędnej. Bohater będzie mógł poznać daną umiejętność drugorzędną nawet, gdy już wyczerpał ilość wolnych miejsc. Dodatkowy poziom umiejętności trwa tak długo, jak długo noszony jest artefakt, jednakże, jeżeli po założeniu go, dodatkowy poziom umiejętności sprawia, że osiąga ona poziom experta, to premia jest na stałe.


Topór Miażdżenia/Axe of Smashing
Daje Dowódcy +5 do Ataku i dodatkowo +1 za każde 6 wygranych bitew (od momentu zdobycia artefaktu).

Jeśli opcja 'Ulepszone Artefakty Dowódców' ('Enhanced Commanders' Artifatcs') jest aktywna to artefakt może być również wyposażony przez bohatera i dawać 1-5 punktów do Ataku oraz jeden poziom losowej umiejętności drugorzędnej.

Mithrilowa Kolczuga/Mithril Mail
Daje Dowódcy +12% do Punktów Życia i dodatkowo +1% za każdą wygraną bitwę (od momentu zdobycia artefaktu).

Jeśli opcja 'Ulepszone Artefakty Dowódców' ('Enhanced Commanders' Artifatcs') jest aktywna to artefakt może być również wyposażony przez bohatera i dawać 1-5 punktów do Obrony oraz jeden poziom losowej umiejętności drugorzędnej.

Miecz Ostrości/Sword of Sharpness
Daje Dowódcy +12% do Zadawanych Obrażeń i dodatkowo +1% za każdą wygraną bitwę (od momentu zdobycia artefaktu).

Jeśli opcja 'Ulepszone Artefakty Dowódców' ('Enhanced Commanders' Artifatcs') jest aktywna to artefakt może być również wyposażony przez bohatera i dawać 1-5 punktów do Ataku oraz jeden poziom losowej umiejętności drugorzędnej.

Naszyjnik Czarnoksięstwa/Pendant of Sorcery
Daje Dowódcy +1 do Mocy Czarów i dodatkowo +1 za każde 10 wygranych bitew (od momentu zdobycia artefaktu).

Jeśli opcja 'Ulepszone Artefakty Dowódców' ('Enhanced Commanders' Artifatcs') jest aktywna to artefakt może być również wyposażony przez bohatera i dawać 1-5 punktów do Mocy Zaklęć oraz jeden poziom losowej umiejętności drugorzędnej.

Buty Pośpiechu/Boots of Haste
Daje Dowódcy +1 do Szybkości i dodatkowo +1 za każde 10 wygranych bitew (od momentu zdobycia artefaktu).

Jeśli opcja 'Ulepszone Artefakty Dowódców' ('Enhanced Commanders' Artifatcs') jest aktywna to artefakt może być również wyposażony przez bohatera i dawać 1-5 punktów do Wiedzy oraz jeden poziom losowej umiejętności drugorzędnej.

Łuk Penetracji/Bow of Seeking
Daje Dowódcy:
'Umiejętność strzelania' po 5 wygranych bitwach (od momentu zdobycia artefaktu),
'Brak ograniczeń przy strzelaniu przez przeszkody' po 25 wygranych bitwach,
'Brak ograniczeń przy strzelaniu z odległości' po 50 wygranych bitwach.

Jeśli opcja 'Ulepszone Artefakty Dowódców' ('Enhanced Commanders' Artifatcs') jest aktywna to artefakt może być również wyposażony przez bohatera i dawać 1-5 punktów do Ataku oraz jeden poziom losowej umiejętności drugorzędnej.

Pierścień Smoczego Oka (Dragon Eye Ring)
Daje Dowódcy 'Atakowanie przez dwa pola' oraz 'Smoczą Naturę' (premie takie same jak u smoków).

Jeśli opcja 'Ulepszone Artefakty Dowódców' ('Enhanced Commanders' Artifatcs') jest aktywna to artefakt może być również wyposażony przez bohatera i dawać 1-5 punktów do Mocy Zaklęć i Wiedzy oraz jeden poziom losowej umiejętności drugorzędnej.

Hełm Nieśmiertelności (Helm of Immortality)
Natychmiastowo po bitwie wskrzesza dowódcę, jeżeli zginął w walce. Wszelkie premie pochodzące z innych artefaktów NIE są utracone.

Jeśli opcja 'Ulepszone Artefakty Dowódców' ('Enhanced Commanders' Artifatcs') jest aktywna to artefakt może być również wyposażony przez bohatera i dawać 1-5 punktów do Ataku oraz jeden poziom losowej umiejętności drugorzędnej.

Sygnet Mocy Slavy (Slava's Ring of Power)
Daje Dowódcy wszystkie 6 umiejętności pierwszorzędne na poziomie zaawansowanym. (Oczywiście, jeżeli dowódca poznał daną umiejętność na wyższym poziomie, to ten poziom zachowuje.)
Widok umiejętności początkującego Dowódcy, który posiadł Sygnet Mocy Slavy:
Jeśli opcja 'Ulepszone Artefakty Dowódców ('Enhanced Commanders' Artifatcs') jest aktywna to artefakt może być również wyposażony przez bohatera i dawać 1-5 punktów do wszystkich umiejętności pierwszorzędnych oraz jeden poziom losowej umiejętności drugorzędnej.
Zmienione Artefakty
Niektóre Artefakty mają teraz dodatkowe moce. Większość z nich wynika ze skryptu 'Artifact Boost' (oprócz kart przepowiedni, klepsysdry Asmodeusza oraz żywych zwojów, które mają własne skrypty).

Żywe Zwoje Zaklęć (Living Spell Scrolls)
Zwoje zaklęć dzięki odrębnemu skryptowi nabierają teraz nowych właściwości i zmieniają się z pasywnych zwojów w 'żywe' zwoje, które potrafią czasem podczas bitwy same z siebie rzucić swoje zaklęcie (bez kosztów w manie bohatera). Szansa rzucenia takiego zaklęcia wynosi 20%. Zaklęcia są rzucane na podstawowym poziomie niezależnie od umiejętności magicznych bohatera, ale zależnie od jego mocy czarów. Wszystkie zwoje z zaklęciami są zamieniane na 'żywe' zwoje ZA WYJĄTKIEM zwojów z następującymi zaklęciami:
zaklęcia globalne (przygodowe) (Adventure spells), zaklęcia przywołujące żywiołaki (Elemental Summoning spells), Ofiara (Sacrifice), Fala Śmierci (Death Ripple), Zniszczenie Nieumarłych (Destroy Undead), Animator (ożywienie) (Animate Dead), Odwrócenie Zaklęć (Dispel), Wskrzeszenie (Resurrection) oraz Klonowanie (Clone).
Klepsydra Asmodeusza (Hourglass of Asmodeus)
Ten artefakt posiada odrębny skrypt. Klepsydra Diabelskiej Godziny zyskuje teraz nową nazwę i nową moc. Oprócz standardowego niwelowania szczęścia, artefakt ten może teraz przed każdą bitwą (o ile ty jesteś stroną atakującą) przywołać diabelskiego lorda - Asmodeusza, aby to ON stoczył walkę za twojego bohatera (ale z jego armią). Asmodeusz jest silnym bohaterem na poziomie 13 ze statystykami 13,13,13,13 i kilkoma bardzo użytecznymi umiejętnościami na poziomie eksperta oraz potężnymi czarami magii ognia (na poziomie eksperta). Asmodeusz specjalizuje się w diabłach (+5 do ataku, +5 do obrony i +10 do obrażeń dla wszystkich diabłów). Dodatkowo, po każdej wygranej bitwie jego wszystkie statystyki zwiększają się o +1.
ALE za wezwanie diabła trzeba sporo zapłacić - częścią swej duszy, po wygranej bitwie Asmodeusz zabiera twemu bohaterowi jeden punkt mocy czarów. Jeżeli wartość twej prawdziwej mocy (tzn. tej bez żadnych artefaktów) jest równa 1, to Asmodeusz zabiera w zamian klepsydrę, a na ciebie z wściekłości nasyła kilku swoich podwładnych. Po wygranej bitwie Asmodeusz zabiera wszystkie zdobyte artefakty i doświadczenie. Jeżeli Asmodeusz przegra, to bohater straci swą armię (no... dostanie 3 diabliki jako rekompensatę od Asmodeusza :), ale nie opuści cię.
Karty Przepowiedni (Cards of Prophecy)
Ten artefakt również posiada odrębny skrypt. Oprócz standardowego +1 do szczęścia, Karty Przepowiedni mają teraz dodatkową moc - przed każdą bitwą z talii będzie losowana jedna karta, która może oznaczać premię lub karę dla bohatera posiadającego artefakt. (wszystkie premie i kary działają tylko na czas bitwy) Z reguły będzie to +/- (1 do 5) punktów do wybranej umiejętności pierwszorzędnej, ale zdarzają się także karty specjalne:

Kula Osłabienia (Orb of Vulnerability)
Ten artefakt powoduje, iż podczas walki stworzenia naturalnie odporne na magię tracą tę właściwość oraz na początku każdego tygodnia przyciąga do armii bohatera jednego Arcymaga oraz dodatkowo jednego za każdy poziom umiejętności 'Mądrość'.
Kula Stałości (Sphere Of Permanence)
Chroni twe odziały przed zaklęciem 'Odwrócenie Zaklęć' oraz co tydzień przyciąga do armii bohatera jedną Wielką Gorgonę oraz dodatkowo jedną za każde 10 punktów Obrony.
Amulet Życia (Pendant of Life)
Kiedy jest noszony, ten artefakt chroni oddziały przed zaklęciem 'Fala Śmierci' oraz co tydzień przyciąga 24 Rusałki do armii bohatera.
Amulet Śmierci (Pendant of Death)
Kiedy jest noszony, ten artefakt chroni oddziały przed zaklęciem 'Zniszczenie Nieumarłych' oraz co tydzień przyciąga 12 Zombie do armii bohatera.
Statuetka Poznania (Bird of Perception)
Ten artefakt zwiększa moc umiejętności 'Sokoli Wzrok' bohatera o 5% oraz co tydzień przyciąga 6 Królewskich Gryfów do jego armii.
Stoicki Obserwator (Stoic Watchman)
Ten artefakt zwiększa moc umiejętności 'Sokoli Wzrok' bohatera o 10% oraz na początku każdego tygodnia odsłania dużą część mapy wokół niego.
Emblemat Wiedzy (Emblem Of Cognizance)
Ten artefakt zwiększa moc umiejętności 'Sokoli Wzrok' bohatera o 15% oraz na początku każdego tygodnia daje 15 za każdą jednostkę w jego armii.
Tarcza Szalonego Ogra (Targ of the Rampaging Ogre)
Ta tarcza zwiększa Obronę bohatera o 5 punktów oraz na początku każdego tygodnia prowokuje walkę z oddziałem 30 ogrów.
Buty Trupa (Dead Man's Boots)
Noszone na nogach buty te zwiększają zdolność Nekromancji bohatera o 15% oraz na początku każdego tygodnia tworzą własną kopię.
Amulet Pamięci (Pendant of Total Recall)
Chroni twe odziały przed zaklęciem 'Zapomnienie' oraz co tydzień dostarcza bohaterowi 1000 punktów doświadczenia.
Amulet Magicznej Wizji (Pendant Of Second Sight)
Noszenie tego artefaktu uodparnia całą armię bohatera na zaklęcie 'Oślepienia' oraz na początku każdego tygodnia powoduje ulepszenie wszystkich jego nieulepszonych jednostek strzelających z niższych poziomów.
Znak Świętości (Pendant Of Holiness)
Ten artefakt, kiedy jest noszony, chroni oddziały przed zaklęciem 'Klątwy' oraz na początku każdego tygodnia uczy bohatera losowego 'świętego' zaklęcia.
Naszyjnik Odporności (Garniture Of Interference)
Ten artefakt, kiedy jest noszony, zwiększa umiejętność 'Odporności na Magię' bohatera o 5% oraz na początku każdego tygodnia może być jednorazowo wymieniony na nauczenie lub zwiększenie poziomu losowej umiejętności magicznej bohatera.
Opończa Przeciwstawienia (Surcoat Of Counterpoise)
Ten artefakt, kiedy jest noszony, zwiększa umiejętność 'Odporności na Magię' bohatera o 10% oraz podwaja siłę większości nowych właściwości artefaktów.
Buty Odporności (Boots Of Polarity)
Noszone na nogach, buty te zwiększają umiejętność 'Odporności na Magię' bohatera o 15% oraz na początku każdego tygodnia mogą być jednorazowo zamienione na dodatkowe punkty ruchu.
Amulet Trzeźwego Umysłu (Pendant Of Dispassion)
Noszony na szyi, ten artefakt uodparnia całą armię bohatera na zaklęcie 'Szaleństwa' ('Berserkera') oraz na początku każdego tygodnia daje bohaterowi +1 do Wiedzy.
Amulet Wolnej Woli (Pendant Of Free Will)
Noszony na szyi, ten artefakt uodparnia całą armię bohatera na zaklęcie 'Hipnozy' oraz na początku każdego tygodnia ulepsza golemy i chłopów w armii bohatera (chłopi są ulepszani do rozbójników).
Pierścień Dyplomaty (Diplomat's Ring)
Ten artefakt, kiedy jest noszony, zmniejsza koszty poddania się oraz na początku każdego tygodnia może być jednorazowo wymieniony na podwojenie ilości wszystkich jednostek pierwszego poziomu w armii bohatera.
Medal Męża Stanu (Statesman's Medal)
Ten artefakt, kiedy jest noszony, zmniejsza koszty poddania się oraz może być jednorazowo wymieniony w mieście na szansę wybudowania kilku budynków (od 0 do 3 struktur).
Kula Przeciwstawienia (Orb Of Inhibition)
Ta potężna kula uniemożliwia rzucanie jakichkolwiek zaklęć na polu bitwy oraz więzi wewnątrz potężnego dżina. Bohater na początku każdego tygodnia będzie miał możliwość jednorazowego zniszczenia artefaktu i uwolnienia dżina, który w zamian odwdzięczy się dając możliwość dwukrotnego ataku lub powstrzymywania kontrataku jednemu, losowo wybranemu spośród armii wszystkich twych bohaterów rodzajowi potworów.
Zmienione Artefakty IITe artefakty otrzymują dodatkowe premie dzięki skryptowi 'Enhanced Artifacts'. Teoretycznie można używać jednocześnie obu skryptów zwiększających możliwości artefaktów, ale w praktyce nie jest to zalecane, gdyż niektóre artefakty stają się po prostu zbyt potężne. Ciekawostką w tym skrypcie są dwie kombinacje artefaktów, które dają nowe możliwości - podobnie jak to ma miejsce przy składanych artefaktach.

Amulet Życia (Pendant of Life)
Kiedy jest noszony, ten artefakt chroni oddziały przed zaklęciem 'Fala Śmierci' oraz dodaje punkty życia wszystkim twoim jednostkom (zależnie od poziomu jednostki: poz.1-1PŻ, poz.2-3PŻ, poz.3-6PŻ, poz.4-10PŻ, poz.5-15PŻ, poz.6-25PŻ, poz.7-50PŻ). Artefakt teraz ma status 'większego' ('major').
Amulet Śmierci (Pendant of Death)
Kiedy jest noszony, ten artefakt chroni oddziały przed zaklęciem 'Zniszczenie Nieumarłych' oraz dodaje wszystkim twoim nieumarłym jednostkom +5 do ataku, +5 do obrony i +1 do szykbości. Artefakt teraz ma status 'większego' ('major').
Amulet Celności (Pendant of True Aim)
Chroni twe odziały przed zaklęciem 'Zapomnienie' oraz sprawia, że twoja armia jest stale pod wpływem zaklęcia 'Precyzja' podczas każdej walki na 50 tur. Artefakt teraz ma status 'mniejszego' ('minor').
Amulet Magicznej Wizji (Pendant Of Second Sight)
Noszenie tego artefaktu uodparnia całą armię bohatera na zaklęcie 'Oślepienia' oraz sprawia, że twoja armia jest stale pod wpływem zaklęcia 'Tarcza Powietrzna' podczas każdej walki na 50 tur. Artefakt teraz ma status 'mniejszego' ('minor').
Znak Świętości (Pendant Of Holiness)
Ten artefakt, kiedy jest noszony, chroni oddziały przed zaklęciem 'Klątwy' oraz sprawia, że twoja armia jest stale pod wpływem zaklęcia 'Błogosławieństwo' podczas każdej walki na 50 tur. Artefakt teraz ma status 'większego' ('major').
Amulet Skoncentrowanego Gniewu (Pendant Of Focused Rage)
Noszony na szyi, ten artefakt uodparnia całą armię bohatera na zaklęcie 'Szaleństwa' ('Berserkera') oraz sprawia, że twoja armia jest stale pod wpływem zaklęcia 'Żądza Krwi' podczas każdej walki na 50 tur. Artefakt teraz ma status 'mniejszego' ('minor').
Amulet Zdecydowania (Pendant Of Resolve)
Noszony na szyi, ten artefakt uodparnia całą armię bohatera na zaklęcie 'Hipnozy' oraz sprawia, że twoja armia jest stale pod wpływem zaklęcia 'Kamienna Skóra' podczas każdej walki na 50 tur. Artefakt teraz ma status 'mniejszego' ('minor').
Kula Osłabienia (Orb of Vulnerability)
Ten artefakt powoduje, iż podczas walki stworzenia naturalnie odporne na magię tracą tę właściwość oraz na początku każdej bitwy sprawia, że twoi wrogowie są pod wpływem 'Zarazy' na 50 tur.
Kula Firmamentów (Orb of Firmament)
Ten artefakt zwiększa o 50% uszkodzenia zadawane przez zaklęcia magii powietrza oraz sprawia, że twoja armia jest stale pod wpływem zaklęcia 'Ochrona przed Magią Powietrza' podczas każdej walki na 50 tur.
Kula Żywiołu Ziemi (Orb of Silt)
Ten artefakt zwiększa o 50% uszkodzenia zadawane przez zaklęcia magii ziemi oraz sprawia, że twoja armia jest stale pod wpływem zaklęcia 'Ochrona przed Magią Ziemi' podczas każdej walki na 50 tur.
Kula Płonącego Ognia (Orb of Tempestuous Fire)
Ten artefakt zwiększa o 50% uszkodzenia zadawane przez zaklęcia magii ognia oraz sprawia, że twoja armia jest stale pod wpływem zaklęcia 'Ochrona przed Magią Ognia' podczas każdej walki na 50 tur.
Kula Sztormów (Orb of Driving Rain)
Ten artefakt zwiększa o 50% uszkodzenia zadawane przez zaklęcia magii wody oraz sprawia, że twoja armia jest stale pod wpływem zaklęcia 'Ochrona przed Magią Wody' podczas każdej walki na 50 tur
Zaklęty Naszyjnik (Collar of Conjuring)
Ten artefakt, kiedy jest noszony, przedłuża czas trwania zaklęć rzuconych przez bohatera o 1 turę lub zwiększa zadawane przez zaklęcia obrażenia o 5%.
Zaklęty Pierścień (Ring of Conjuring)
Ten artefakt, kiedy jest noszony, przedłuża czas trwania zaklęć rzuconych przez bohatera o 2 tury lub zwiększa zadawane przez zaklęcia obrażenia o 10%.
Zaklęty Płaszcz (Cape of Conjuring)
Ten artefakt, kiedy jest noszony, przedłuża czas trwania zaklęć rzuconych przez bohatera o 3 tury lub zwiększa zadawane przez zaklęcia obrażenia o 15%.
Pierścień Maga (Ring of the Magi)
Przedłuża trwanie czarów o 50 tur lub zwiększa zadawane przez zaklęcia obrażenia o kolejne 20%
Kula Stałości (Sphere Of Permanence)
Chroni twe odziały przed zaklęciem 'Odwrócenie Zaklęć' oraz dodaje 10 PŻ wszystkim twoim nieżyjącym, ale nie nieumarłym jednostkom (takim jak np. golemy).
Amulet Grabarza (Amulet of the Undertaker)
Ten artefakt, noszony na szyi, zwiększa zdolność nekromacji bohatera o 5% oraz na początku każdego tygodnia ulepsza chodzące trupy w armii bohatera.
Kaptur wampira (Vampire's Cowl)
Ten artefakt, kiedy jest noszony, zwiększa zdolność nekromancji bohatera o 10% oraz na początku każdego tygodnia ulepsza wampiry w armii bohatera.
Buty Trupa (Dead Man's Boots)
Noszone na nogach buty te zwiększają zdolność Nekromancji bohatera o 15% oraz na początku każdego tygodnia ulepszają szkielety w armii bohatera.
Topór Centaura (Centaur's Axe)
Ta praworęczna broń zwiększa siłę ataku bohatera o +2 oraz na początku każdego tygodnia ulepsza centaury w jego armii.
Tarcza Krasnoludzkich Władców (Shield of the Dwarven Lords)
Ten artefakt, trzymany w lewej ręce, zwiększa skuteczność obrony bohatera o +2 oraz na początku każdego tygodnia ulepsza krasnoludy w jego armii.
Zbroja ze Skamieniałego Drzewa (Breastplate of Petrified Wood)
Ten artefakt, kiedy jest noszony, zwiększa moc bohatera o +1 oraz na początku każdego tygodnia ulepsza drzewce w jego armii.
Hełm Alabastrowego Jednorożca (Helm of the Alabaster Unicorn)
Ten artefakt, noszony na głowie, zwiększa wiedzę bohatera o +1 oraz na początku każdego tygodnia ulepsza jednorożce w jego armii.
Kombinacja - Płaszcz Leśnego Lorda (Garb of the Forest Lord)
Gdy bohater zdobędzie Topór Centaura, Tarczę Krasnoludzkich Władców, Zbroję ze Skamieniałego Drzewa oraz Hełm Alabastrowego Jednorożca, to co tydzień do jego armii będą przybywały posiłki (8 centaurzych kapitanów, 4 krasnoludy wojenne, 2 Enty i 1 jednorożec bitewny)
Medal Męża Stanu (Statesman's Medal)
Ten artefakt, kiedy jest noszony, zmniejsza koszty poddania się oraz obniża poziom agresji neutralnych oddziałów o 1. Artefakt teraz ma status 'pomniejszego' ('treasure').
Pierścień Dyplomaty (Diplomat's Ring)
Ten artefakt, kiedy jest noszony, zmniejsza koszty poddania się oraz obniża poziom agresji neutralnych oddziałów o 1. Artefakt teraz ma status 'pomniejszego' ('treasure').
Szarfa Ambasadora (Ambassador's Sash)
Ten artefakt, kiedy jest noszony, zmniejsza koszty poddania się oraz obniża poziom agresji neutralnych oddziałów o 1. Artefakt teraz ma status 'pomniejszego' ('treasure').
Kombinacja - Szaty Autorytetu (The Vestments of Authority)
Gdy bohater zdobędzie Medal Męża Stanu, Pierścień Dyplomaty oraz Szarfę Ambasadora, to poziom agresji neutralnych oddziałów będzie obniżony o kolejny 1.
Fiolka Żywej Krwi (Vial of Lifeblood) ma teraz status 'pomniejszego' artefaktu ('treasure').
Artefakty 'Puste'Oto 10 nowych 'pustych' artefaktów WoG. W praktyce podczas gry nie mają żadnego zastosowania i nigdy się nie pojawią wskutek wogifikacji mapy, ale mogą być zaprogramowane odpowiednimi skryptami ERM przez fanów. W edytorze można je znaleźć w sekcji artefaktów ZA puszką pandory.

Hełm (Helm)
Artefakt nr #161 (głowa).
Miecz (Sword)
Artefakt nr #162 (prawa ręka).
Tarcza (Shield)
Artefakt nr #163 (lewa ręka).
Rogaty Pierścień (Horned Ring)
Artefakt nr #164 (palec).
Pierścień z Trzema Klejnotami (3-Gemmed Ring)
Artefakt nr #165 (palec).
Brosza na Szyję (Neck Broach)
Artefakt nr #166 (szyja).
Zbroja (Armor)
Artefakt nr #167 (tors).
Opończa (Surcoat)
Artefakt nr #168 (ramiona).
Buty (Boots)
Artefakt nr #169 (nogi).
Róg (Horn)
Artefakt nr #170 (różności).
InneSpecyficzne przedmioty, które nabrały pewnych cech zwykłych artefaktów. Przede wszystkim - teraz można je znaleźć na mapie.

Księga Zaklęć (Spell Book)
Księgę zaklęć można teraz znaleźć na mapie. Dodatkowo, będzie ona zawierać pewną liczbę zaklęć. Ich ilość i poziom będą zależały w dużym stopniu od poziomu wiedzy i szczęścia bohatera. W najlepszym wypadku może się tam nawet znaleźć jedno zaklęcie 5 poziomu, ale z reguły będzie to kilka zaklęć z poziomów 1-3.
Jeżeli bohater już posiadał księgę, to znajdujące się w niej zaklęcia zostaną przepisane (bohater nie będzie nigdy posiadał więcej niż jedną księgę).
Graal (Grail)
Graala można teraz umieścić i znaleźć na mapie (bez wykopywania).
Machiny Wojenne (War Machines)
Cztery Machiny Wojenne można teraz umieścić i znaleźć na mapie.

© 2003-23 Kwasowa Grota. Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek kopiowanie, publikowanie lub modyfikowanie tekstów grafiki i innych materiałów chronionych prawem autorskim znajdujących się na stronie bez wyraźnej zgody autorów jest zabronione.
Komnaty "In The Wake of Gods". Redakcja, kontakt