Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj nieznajomy.
rejestracjalogowanieRSSFB

Download


Tutaj ściągnąć możecie pełną wersję WoGa, narzędzia i dodatkowe materiały. Przypominam, że WoG jest dodatkiem darmowym i może być dowolnie rozpowszechniany, ale tylko bez pobierania za to żadnych opłat. Ten dział download jest nadzorowany przez członków WoG Teamu, a jego zawartość jest zgodna z wersjami z oficjalnej strony. Jeśli chcesz ściągnąć WoGa bezpośrednio z oficjalnej strony, wejdź tu.PLIKI INSTALACYJNE WOGA

WoG 3.58F full install - 37,9 MB
Pełna wersja WoGa w wersji 3.58F. Należy ją instalować bezpośrednio na H3 SoD. Zawiera wszystkie elementy wprowadzane przez patche od 3.51 do 3.58F (wśród nich m.in. dowódcy, nowe jednostki, nowe artefakty, system doświadczenia jednostek, nowe obiekty i inne). Zawiera także nowe intro. Instalując ją nie trzeba instalować wcześniejszych patchy zmieniających wersję gry (np. patcha 3.58).


Script Update - 782 kB
Patch uaktualniający skrypty tudzież poprawiający zawarte w nich błędy.
Plik należy umieścić w katalogu 'update' i uruchomić H3WUpd.exe PO instalacji wersji 3.58F.
*** UWAGA! *** patch nie jest kompatybilny z łatką spolszczającą zamieszczoną poniżej. Jeśli zależy Ci na polskiej wersji WoGa, to najpierw zainstaluj łatkę spolszczającą, a potem wersję Script Update zamieszczoną pod nią.


Łatka polonizująca WoGa 3.58f - 1,38 MB
Przygotowana przez Avatara łatka polonizująca. Zalecane jest zapoznanie się z plikiem czytaj_to.txt zanim rozpoczniesz instalację. Plik należy umieścić w katalogu 'update' i uruchomić H3WUpd.exe.Łatkę polonizującą należy zainstalować na niezmodyfikowaną i nieuaktualnioną wersję 3.58F.


Script Update PL - 879 kB
Wersja polska patcha uaktualniającego skrypty.
Plik należy umieścić w katalogu 'update' i uruchomić H3WUpd.exe PO instalacji wersji 3.58F oraz PO zainstalowaniu wyżej zamieszczonej łatki spolszczającej.


Polskie Czcionki - 38 kB
Patch 3.58 zmienia pliki czcionek i korzysta niestety z angielskich. Ten patch pomoże rozwiązać problem. Zawarte w nim pliki czcionek mają w sobie zarówno polskie znaki, jak i nowe znaczki WoG. Ściągnij go, jeśli masz polską wersję językową H3 (albo masz angielską i chcesz korzystać z polskich tekstów - np w mapach).
Plik należy umieścić w katalogu 'update' i uruchomić H3WUpd.exe PO instalacji 3.58 lub 3.58F.


English WoG 3.58f files - 2,16 MB
Jeśli chcesz mieć grę w oryginalnym, angielskim języku (nieważne jaką miałeś wersję HoMM3), to zainstaluj ten patch. Zawiera wszystkie angielskie nazwy i texty oraz angielskie kampanie z SoD i RoE, a także angielskie skrypty WoG wersji 3.58F. NIE zawiera angielskich napisów graficznych (np. tych widocznych podczas tworzenia mapy losowej) oraz mówionych dialogów w kampaniach.
Plik należy umieścić w katalogu 'update' i uruchomić H3WUpd.exe PO instalacji 3.58F, ale *** PRZED *** ewentualnym zainstalowaniem patcha 'script update'.
OPCJONALNE PLIKI WOGA

WoG Video (full) - 32,3 MB
Filmiki do kampanii WoG oraz intro. Ściągnij, jeśli chcesz sobie wizualnie uprzyjemnić rozgrywkę ;). Po rozpakowaniu plik z rozszerzeniem .wog umieść w katalogu 'update' i uruchom H3WUpd.exe PO instalacji 3.58 lub 3.58F.


New Battlefields - 6,0 MB
Nowe pola bitwy używane przez jeden ze skryptów w wersji 3.58. Nie wprowadzają żadnych strategicznych czy taktycznych nowości, ale uatrakcyjniają graficznie bitwy. Plik umieść w katalogu 'update' i uruchom H3WUpd.exe PO instalacji 3.58F, a w menu wogifikacji pamiętaj, by włączyć odpowiednią opcję.


ERM Tools - 5,6 MB
Narzędzia do tworzenia skryptów ERM. Patch zawiera m.in edytor ERM oraz obszerną pomoc ERM. Plik umieść w katalogu 'update' i uruchom H3WUpd.exe PO instalacji 3.58F.


Normal H3 Icons - 108 kB
Ten patch przywraca grze normalne ikony umiejętności pierwszorzędnych bohatera (atak, obrona, moc, wiedza) - takie jakie były w pierwotnej wersji H3 (a nie te wzorowane na H2, które weszły w patchu 3.58).


Standard SoD Trees - 326 kB
Standardowe drzewa SoD - jeśli przeszkadzają ci animowane wersje drzew z WoGa na mapie przygody, to zainstaluj ten patch, aby powrócić do standardowych, nieruchomych drzew z SoD.


Dokumentacja WoG 3.58 w formacie pdf - 5,2 MB
Jeśli chcesz zobaczyć jakie elementy wprowadza WoG zanim go zainstalujesz, bądź lubisz mieć wszystkie instrukcje do HoMM w tym samym formacie ;), to ściągnij ten plik.
INSTALACJA I FAQ

WoG może sprawiać pewne problemy w instalacji, jako że nie jest idealnie dostosowany do wszystkich wersji HoMM3. Poniżej znajdziesz prawidłowy opis instalacji WoGa i najczęściej zadawne pytania w związku z problemami.

Instalacja

WAŻNE: WoG może być zainstalowany tylko na następujących wersjach gry HoMM3:
- Heroes III The Shadow of Death
- Heroes III Complete
- Heroes Platinium Edition
Zalecane jest, aby instalacja była dokonywana na czystych, świeżo zainstalowanych wersjach H3, ale nie jest to konieczne. WoG dostosowany jest do ORYGINALNEJ wersji H3 i nie możemy zagwarantować jego poprawnego działania oraz odpowiadać za powstałe problemy, jeśli będzie zainstalowany na wersjach scrackowanych, warezowych, czyli ogólnie - pirackich, a także na wersjach zmodyfikowanych przez inne programy.


1. Wypakuj archiwum allinon1.zip do jednego folderu, następnie kliknij na wog358f.part01.exe (plik oczywiście będzie się znajdował w świeżo rozpakowanym folderze). Powinieneś mieć teraz folder o nazwie WoG_Install (chyba, że po uruchomieniu wog358f.part01.exe wpisałeś inną nazwę), w którym znajduje się plik Install.exe. Zanim go jednak uruchomisz, przeczytaj punkty 2-3 tej instrukcji.

2. WAŻNE: Na czas instalacji należy zmienić ustawienia systemowe języka. (Instalator WoG przystosowany jest do angielskich i rosyjskich systemów.) Robimy to poprzez wejście do panelu sterowania i uruchomienie 'Ustawień Regionalnych'. W polu 'język' podajemy 'angielski', a w polu 'kraj/region' wskazujemy 'Stany Zjednoczone'. Koniecznie klikamy na 'OK'(!) zamykając okno 'Ustawień Regionalnych'. Być może komputer będzie wymagał restartu (zwłaszcza na systemach Win98/Me), więc lepiej wyłączyć wszystkie programy i zapisać otwarte dokumenty.

3. Upewnij się, że nie masz w katalogu gry Heroes III zainstalowanych żadnych innych programów (zwłaszcza w katalogu 'data'), a jeśli masz i nie wiesz, jak je usunąć, lub nie jesteś pewien to:

 • odinstaluj swoją wersję HoMM3
 • usuń wszystkie pozostałe pliki w katalogu gry (domyślnie znajdziesz go w 'C:/program files/3DO/Heroes3')
 • zainstaluj ponownie H3 SOD, H3 Complete lub H3 Platinium

 • UWAGA! Ścieżka dostępu do katalogu Heroes III powinna zawierać wyłącznie angielskie znaki. Np. ścieżka 'C:/program files/3DO/heroes3' jest prawidłowa, a ścieżka 'C:/żółte programy/herosi' NIE jest.

  4. Teraz możesz uruchomić install.exe w katalogu, w którym wypakowałeś pliki instalacyjne WoGa.

 • na pierwszym ekranie, jaki się pojawi wybieramy język instalacji. Zostawiamy zaznaczenie na polu 'English' i klikamy na 'accept'.
 • następnie widzimy ekran z ogólną informacją o instalacji i przypomnieniem, że aby zainstalować WoG trzeba mieć zainstalowaną wersję H3 SoD, H3 Complete lub H3 Platinium. WoG w podstawowej wersji wymaga ok. 200 Mb wolnego miejsca na dysku. Klikamy na 'next'.
 • następnie możemy wybrać jakie elementy zainstalować. Zalecane jest pozostawienie zaznaczenia przy wszystkich polach i nie zmienianie ścieżki instalacji. Klikamy na 'install'.
 • Instalacja może potrwać nawet kilkanaście minut, a wskaźnik procentowy może się na długi czas zatrzymać w jednym miejscu - nie powinno to być powodem do obaw. Cierpliwości :). Jeżeli jednak instalacja potrwa dłużej niż 30 minut, należy metodą 'ctrl+alt+del' zamknąć program instalacyjny i spróbować jeszcze raz.
 • po zakończonej instalacji powinniśmy jeszcze ujrzeć komunikat o pomyślnym zainstalowaniu WoGa. Klikając na 'OK' zakończymy działanie programu.

 • 5. Teraz możesz z powrotem przywrócić ustawienia regionalne na polskie (panel sterowania -> ustawienia regionalne).

  6. W swoim katalogu Heroes III możesz teraz uruchomić zarówno WoG (plik h3wog.exe), jak i zwykłą wersję Heroes 3 (plik heroes3.exe). Znajdziesz tam też nowy edytor map (h3wmaped.exe) i nowy edytor kampanii (h3wcmped.exe).
  Uwaga: nowy edytor WoG nie potrafi generować losowych map. Aby to zrobić skorzystaj ze zwykłego edytora H3, albo z generatora map losowych wbudowanego w grę.

  7. Na pasku 'start' w sekcji 'programy' znajdziesz teraz też nowe menu o nazwie 'New Life of Heroes'. Znajdziesz tam skróty do samej gry, narzędzi i dokumentacji.

  8. Po uruchomieniu WoGa spróbuj zagrać w nowy 'samouczek' ('tutorial'), aby zapoznać się z nowymi podstawami gry.


  FAQ - najczęstsze problemy

  FAQ dotyczy wersji 3.58F. Jeśli napotkasz jakiś błąd, a masz wersję 3.57F lub wcześniejszą, to najpierw spróbuj zaktualizować swoją wersję WoG do najnowszej instalując odpowiednie patche.


  Czy zmiany wprowadzone w WoG są nieodwracalne? Czy po zainstalowaniu WoG moja gra się całkowicie zmieni? Co jeśli mi się to nie spodoba?

  Nie ma się czym martwić. Piękno WoGa polega na tym, że prawie każdą nową możliwość można włączyć i wyłączyć w menu WoGifikacji. Oprócz tego, po instalacji cały czas można również grać w zwykłą, niezmodyfikowaną wersję SoD. Po instalacji WoG gracz otrzymuje dwa uruchamialne pliki - heroes3.exe (SoD) i h3wog.exe (WoG). Co prawda, niektóre pojedyncze grafiki są trwale zmienione i będą widoczne także w SoD (np. logo WoG podczas tury przeciwnika lub ikona banku na ekranie miasta), ale nie wpływają one w żaden sposób na mechanizm gry.


  Podczas instalacji wyskakuje mi błąd z textem "Sorry, instalation cannot continue. Some *.wog files may be broken."

  Błąd ten oznacza tyle, co widać w tłumaczeniu tegoż textu: "Instalacja nie może być kontynuowana. Niektóre pliki mogą być uszkodzone." Należy ściągnąć pliki instalacyjne jeszcze raz, zwracając uwagę na ich rozmiary (czy są zgodne z tymi wypisanymi w tym dziale) - być może źle się ściągnęły za pierwszym razem wskutek np. przerwania połączenia internetowego lub działania jakiegoś wirusa. Raporty fanów wskazują też, że ten błąd może wystąpić w przypadku, gdy ścieżka instalacyjna Heroes III lub ścieżka folderu, w którym znajdują się pliki instalacyjne WoGa zawierają polskie znaki. Należy wtedy przenieść pliki instalacyjne w możliwie bezpieczną lokację (np. bezpośrednio na dysk C) i zadbać o to, by Heroes III był zainstalowany w miejscu bez polskich znaków. (patrz wyżej: punkt 3 instalacji). Jeśli i to nie pomoże, zaleca się ściągnięcie w miarę nowej wersji WinZipa (lub innego programu do archiwizowania danych) przed wypakowywaniem plików (nie wypakowywać ich poprzez archiwizator wbudowany w system Windows). Natomiast na czas instalacji doradza się wyłączyć wszelkie programy antywirusowe, firewalle oraz inne programy uruchomione "w tle" (których ikony są obecne w zasobniku systemowym, przy zegarze, w prawym dolnym rogu), które mogą przeszkadzać w instalacji.
  Jeśli pomimo tych działań dalej otrzymujesz błąd podczas instalacji, to nie znamy rozwiązania Twego problemu. Proponujemy spróbować jeszcze reinstalacji Heroes III, tudzież przeskanować system w poszukiwaniu wirusów lub innych błędów.


  Podczas gry wyskoczył mi błąd / nastąpiło nagłe wyjście do systemu (tzw. crash). Co robić?

  WoG nie został w pełni udoskonalony i czasami zdarzają się błędy, które po prostu zostały przeoczone. Po zakończeniu działalności WoG Teamu (która nastąpiła oficjalnie w 2012 roku) nie ma już możliwości zgłaszania tych błędów autorom i nie zostaną już poprawione. Jednakże jeśli błąd opiszesz wystarczająco dobrze na naszym forum, to jest spora szansa, że dostaniesz jakąś użyteczną poradę, np. aby nie łączyć dwóch niekompatybilnych ze sobą modów. Opisując błąd na forum, zwróć uwagę na następujące rzeczy:
  - czy błąd kończy się "crashem" (wyjściem do systemu), czy też po "przeklikaniu" sporej ilości okienek można grać dalej?
  - czy błąd jest powtarzalny i odtwarzalny? (występuje w tym samym miejscu zawsze / występuje po wczytaniu zapisanej gry)
  - czy masz zainstalowane jakieś mody do WoGa i jeśli tak to jakie?
  - w jakich warunkach występuje błąd? podczas walki? na mapie przygody? w kampanii? co wcześniej robisz?


  Mam nietypowe problemy z grą przez sieć (np. gra się zawiesza lub żaden z graczy nie może zacząć swojej tury)

  Problem może dotyczyć pakietu DirectX. Jeśli masz zainstalowany DirectX w wersji 8, lub wcześniejszy, to nie znamy rozwiązania twego problemu i nie wiemy, co może być powodem - zgłoś to na jeden z adresów powyżej dokładnie opisując sytuację.
  Jeśli jednak masz zainstalowany DirectX w wersji 9 lub późniejszy, to spróbuj ściągnąć ten plik i wypakować jego zawartość do twojego głównego katalogu Heroes 3.
  Uwaga: Nie wszystkie skrypty działają w trybie multiplayer. Te, które nie działają zostaną automatycznie wyłączone. Szczegółową listę skryptów i ich kompatybilności znajdziesz w pliku 'WoG MP Compatibility.txt' w swoim głównym katalogu heroes3 (w wersji WoG 3.58).


  Nie mogę grać w kampanie Armageddon's Blade!

  Przejdź do swojego głównego katalogu Heroes 3, potem do 'Data' i następnie do 'Backup'. Sprawdź, czy istnieją tam następujące pliki:
  - H3ab_bmp.lod
  - H3ab_spr.lod
  - H3ab_ahd.vid
  - H3ab_ahd.snd
  Jeśli wszystkie istnieją i łącznie zabierają znacznie więcej miejsca na dysku niż 1 Mb, to przekopiuj te pliki do katalogu 'Data' (czyli bezpośrednio do katalogu w którym znajduje się katalog 'Backup') i ponownie uruchom grę.
  PRZYDATNE PROGRAMY

  Resedit - 248 kB
  Program pozwalający w łatwy i przyjemny sposób wyciągać prawie wszystkie pliki z Heroes III.


  Resedit **PL** - 248 kB
  Wersja polska Resedita - programu do wypakowywania zasobów Heroes III.


  Defview - 186 kB
  Program służący do przeglądania plików o formacie .def, w którym zapisana jest znaczna większość grafik z Heroes III.


  Defview **PL** - 186 kB
  Wersja polska programu służącego do przeglądania zawartośći plików w formacjie .def.


  DefMaker 8.5 user edition - 209 kB
  Najnowsza wersja programu tworzącego pliki w formacie .def. Posiada wbudowany pół-automatyczny generator animacji jednostek.


  DefMaker 8.5 user edition **PL** - 209 kB
  Wersja polska Defmakera 8.5. Podziękowania słać Altairowi i Avatarowi ;).


  H3 Def Tool ver. 3.2.1 - 370 kB
  Def Tool autorstwa GrayFace'a. Bardzo poręczne narzędzie do tworzenia plików def z dodatkowymi opcjami pozwalającymi m.in. na import plików bezpośrednio do gry, czy nanoszenie poprawek do poszczególnych klatek animacji. Prawdopodobnie jest to najlepszy program do pracy z plikami w formacie def.


  Copymap - 18 kB
  Mały program potrafiący kopiować wyznaczone części mapy. Działa w trybie tekstowym.

  Portraits Manager - 245 kB
  Umożliwia prostą i wygodną podmianę portretów bohaterów.  Jeszcze więcej plików znajdziecie w dziale WoG Skarbca Kwasowej Groty.  © 2003-24 Kwasowa Grota. Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek kopiowanie, publikowanie lub modyfikowanie tekstów grafiki i innych materiałów chronionych prawem autorskim znajdujących się na stronie bez wyraźnej zgody autorów jest zabronione.
  Komnaty "In The Wake of Gods". Redakcja, kontakt