Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XDark MessiahHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj nieznajomy.
rejestracjalogowanieRSSFB

DZIEJE FANOWSKICH MODÓW DO HEROES III - IN THE WAKE OF GODS CZ.II
PORTRAITS MANAGER

Nie podobają wam się avatary bohaterów? Chcielibyście, aby waszymi armiami dowodzili postacie z różnych filmów? A może po prostu szukacie zmiany? W każdym z tych przypadków Portraits Manager jest dla was. Ta mała modyfikacja pozwala zmienić każdemu bohaterowi jego portret. Po kliknięciu lewym przyciskiem myszki na zdjęcie, mamy do wyboru aż 15 avatarów. I tak Królowa Katarzyna, niczym pokemon Ditto, może przybrać postać na przykład... Chewbacci z Gwiezdnych Wojen.


Download: Portraits Manager (ERA 2)


VALLEX PORTRAITS

Kolejny mod, który przekształca nam portrety bohaterów. Tym razem jednak nowe avatary nie odbiegają od klimatu Heroes 3 - są po prostu ich inną wersją. Calh ciągle wygląda jak Demon, a Nimbus przypomina Nekromantę. W większości przypadków wykonanie jest co najmniej solidnie. Niestety, w porównaniu do moda Portraits Manager, nie mamy możliwości zmiany portretu naszego bohatera w czasie gry. Biografie, umiejętności specjalne i wygląd na mapie przygody wciąż są te same.

Download: Vallex Portraits (ERA 2)


NEW H3 PORTRAIT PACK (DTNMANG PORTRAITS)

Różnorodność modów zmieniających portrety bohaterów jest naprawdę duża. Wiąże się to głównie z tym, że dość łatwo je podmienić, a przede wszystkim można wykorzystać grafiki z innych gier. Taka sytuacja ma miejsce w tym patchu. Fani takich tytułów jak DotA, czy World of Warcraft na pewno rozpoznają część nowych portretów. Poza tym pochodzą one z Heroes VI i Mortal Kombat. Jak poprzednio, brak tutaj jakichkolwiek innych dodatkowych elementów.Download: Dtnmang Portraits (ERA 2)


STRIKERX PORTRAITS

Jest to kolejna propozycja nowych portretów dla naszych bohaterów. Podobnie jak u konkurencji, nie zostały one narysowane przez autora, a jedynie zaimplementowane z innych gier. Modyfikacja jest stabilna i spokojnie może rywalizować z innymi podobnymi tytułami. Osobiście przypadli mi do gustu, zwłaszcza Nekromanci. Głównie z powodu tego, że to właśnie tak ich sobie wyobrażałem, zanim w ogóle poznałem serię Heroes.

Download: Strikerx Portraits (ERA 2)


ADVENTURE CREATURES

Istnieje także mod, który oferuje nam nowe portrety jednostek. Ich autor wpadł na dość ciekawy pomysł, by w tle każdego stworzenia znajdowało się siedlisko, skąd można je rekrutować (w oryginale każdy odział tej samej frakcji ma identyczne tło). Jak się można domyślać efekt jest naprawdę różny: Gryfy wypadają kapitalnie, ale już w przypadku Bazyliszków oczy po prostu krwawią. Wybór należy do was. :)

Download: Adventure Creatures (Wog 3.58f)


NEW INTERFACE MOD

Wiem, że miałem nie pisać o tworach nieskończonych, ale sumienie gryzłoby mnie przynajmniej 1 dzień, gdybym pominął ten mod. Szczególnie, że spory w nim udział miała polska grupka fanów.
Co dokładnie nam proponuje? Zmienia cały interface Heroes 3 (i to wcale nie symbolicznie): menu główne, przyciski, tabelki, tła i wiele więcej (nawet ikonki zasobów są inne). Dominują głównie odcienie niebieskiego i błękitu. Do pełnego ukończenia brakuje przede wszystkim części przycisków i mniejszych grafik: menu wyboru scenariusza praktycznie jest takie samo. Nic jednak nie wskazuje na to, by prace poruszyły się na przód: wszystko co zostało zrobione upubliczniono z nadzieją, że znajdzie się ochotnik który doprowadzi do finalizacji moda.


Download: New Interface mod (ERA 2)COVENANT TOWN

W marcu 2012 roku wydane zostało tajemnicze brzmiące miasto - Covenant Town. Podobnie jak polskie Grove podmienia już istniejącą frakcję - tym razem Wrota Żywiołów. Inspiracją tej modyfikacji jest seria gier komputerowych Halo, należąca do gatunku science fiction.
Po zainstalowaniu od razu rzucają się nam w oczy różowo-fioletowe grafiki miasta, oraz niespotykane wcześniej w Heroes 3: roboty, mechy i inne zmutowane potwory. Także bohaterowie są typowi dla tego gatunku: wyglądem przypominają pozaziemskie istoty. Jakby tego było mało, styl graficzny tych elementów jest zupełnie inny od tego, do jakiego jesteśmy przyzwyczajeni. Grafiki raczej nie imponują ostrością, gdyby nie ich nazwy ciężko byłoby domyślić się co jest czym. Modyfikacja jest za to niemal w pełni ukończona i grywalna - z większych rzeczy brakuje jedynie puzzli. Zdecydowanie do szufladki - dla specjalnych fanów.

Download: Covenant Town (ERA 2)


HERO_OF_LIGHT MODS

Jest to w zasadzie grupa modów zrobionych samodzielnie przez jednego z fanów o nicku Hero_of_Light. W pierwszych wersjach podmieniana była część jednostek (zostały one zapożyczone z innych modów i nie urzekały za bardzo wyglądem), zmieniono specjalizacje bohaterów, lineup Wrót Żywiołów, wprowadzono nowe łączenia artefaktów. Każda kolejna wersja jeszcze bardziej poszerzała zmiany, aktualizowała grafiki (chociaż ciągle pochodziły one z innych projektów). Autor stworzył także nowe kampanie, dodał rożne umiejętności stworom. Naprawdę ciężko jest wymienić wszystkie nowinki na jakie się zdecydowano. Ostatnie wydane wersje to: Crimson Tides Expansion i Tales of Amadar Expansion. Różnią się przede wszystkim linupami miast i ilością kolejnych nowych rzeczy.
Według mnie jest tego jednak zdecydowanie za dużo, niektórym pomysłom brakuje logiki, mam wrażenie, że wprowadzane są one na siłę (po co Troglodytów zastępować Niziołkami). Jednakowoż trzeba docenić zapał z jakim Hero_of _Light to tworzy - naprawdę mało jest modów, które doczekały się aż tylu wersji. Pytanie tylko czy nie lepiej zrobić jeden, a porządny? :)

Download: Hero_of_Light mod - Tales of Amadar Expansion (ERA 2)PHOENIX MOD

Jeśli ktoś nie brał udziału w jego instalacji, mógłby sobie pomyśleć, że mamy do czynienia z jakimś sporym dodatkiem, a nie modem do WoG-a. Już przy uruchomieniu wyświetla się nam nowiutkie intro (płonący Feniks), a w tle słyszymy całkiem nowy motyw muzyczny. Wszystko to stanowi tylko preludium do tego, co nas czeka dalej. Jedne zmiany są bardziej klasyczne, inne całkowicie odbiegają od schematów Heroes III.
Po załadowaniu mapy wybieramy poziom trudności (są 3 do wyboru i w różny sposób wpływają na pomoc jaką uzyskujemy), a przed naszym miastem stawiany jest garnizon z oddziałami (nie możemy ich pobrać). Jednostki pilnujące na mapie różnych skarbów, nie występują pojedynczo, a są mieszanką rożnych frakcji (atakując Niziołka musimy stoczyć pojedynek na przykład z Hydrami, Goblinami i Ważkami). Każdy bohater może sobie sam wybrać specjalizację oraz za pomocą złota ulepszać się.
Bardzo bolą za to nowe statystyki jednostek, proporcje teoretycznie są zachowane, jednak w praktyce bardzo utrudnia to rozgrywkę. I to właśnie przez to i wiele innych dziwnych pomysłów, mod spod znaku Feniksa nie zyskał takiej popularności, na jaką ma potencjał.

Download: Phoenix Mod (ERA 2)


THE SUCCESSION WARS

Wielu z nas swoją przygodę z serią Heroes zaczynało od drugiej części. Wciąż cenimy ją za niepowtarzalny klimat i wspaniały bajkowy świat. Dla tych osób (ale oczywiście nie tylko) powstał mod o dość dobrze kojarzonej nazwie - The Succession Wars. Jest to konwersja Heroes 2 na silnik trzeciej części. Mimo, że wydana została tylko wersja beta, mod po prostu zwala z nóg: grafiki zostały przerobione tak, by pasowały do stylu H2. A gramy przecież ciągle w In The Wake of Gods, możemy korzystać z bardzo wielu funkcji, jakie oferuje nam dodatek.
Projekt jest ciągle rozwijany, powstają miasta, które były nieobecne w Heroes II. Dla mnie jest to jedna z największych nadziei na przyszłość.


Download: The Succession Wars(ERA 2)ADVANCED LEVELS

To za to dość ciekawy mod, który dodaje każdemu bohaterowi maksymalnie 4 unikatowe zdolności. Są one bardzo rożne i zależne od klasy herosów jakim gramy. Dla przykładu Rycerz Śmierci może nauczyć się zamiany Szkieletów w Kościane Smoki, a Druid Amnezji, dzięki której wróg będzie mógł jedynie w ograniczony sposób korzystać z księgi magii. Nowe umiejętności nabywamy oczywiści standardowo, walcząc i zdobywając doświadczenie. Widok specjalizacji jest dostępny po wejściu do okna bohatera i kliknięciu lewym przyciskiem myszy na jego portrecie.

Download: Advanced Levels (ERA 2)MORN BATTLEFIELDS

To jeden z tych modów, który zdecydowanie lepiej pokazać, niż go opisywać. Paczka zawiera ponad 100 całkiem nowych, wspaniałych pól bitew: od zaśnieżonych gór, aż po piękne marmurowe pałace. Niemal każda walka z tym patchem, to prawdziwa uczta dla oka. W skrócie: to trzeba przetestować.


Download: Morn Battlefields (ERA 2)NEW TERRAINS

Kolejna już bardzo ciekawa modyfikacja, tym razem terenów na mapie przygody. Dalej są to: piachy, pustynie, czy śniegi, jednak ich wygląd uległ niewielkiej zmianie. Kolory są bardziej jaskrawe i żywe, zdecydowanie rozjaśniają mapę. Najbardziej widoczne jest to przy wodzie, która jest mniej ciemna, a bardziej przypomina błękitną lagunę. Dla szukających urozmaicenia rozgrywki - jak znalazł.


Download: New Terrains (ERA 2)


HD MOD

Nie, nie jest to żaden mod naprawiający błędy w niedawno wydanym Heros 3 HD (swoją drogą przydałby się), a narzędzie pozwalające zmienić rozdzielczość gry nawet do 4000x4000. Ponadto rozszerza funkcjonalność okien i elementów sterowania Heros 3, naprawia wiele oryginalnych błędów, a nawet zmniejsza obciążenie procesora.
Co ciekawe nie jest to mod działający tylko w In the Wake of Gods czy Erze, możemy go używać także w Horn of the Abyss 1.3.x, w edycji Complete, czy The Shadow of Death. Nie jest jedynie kompatybilny z Restoration of Erathia, Armageddons Blade oraz Heroes Chronicles.

Download: HD MODKNIGHTMARE MODS

Czyli zestaw modów stworzonych przez Polaków, których liderem jest Majaczek. Należą do nich:

Knightmare Heroes - mod zmienia umiejętności specjalne bohaterów, zwiększa działanie czarów, dodający kilka umiejętności drugorzędnych.

Download: Knightmare Heroes (ERA 2)
Knightmare Commmanders Lite - wprowadza kilka mechanicznych zmian u Dowódców, zmienia ich specjalności i umiejętności drugorzędne.

Download: Knightmare Commmanders Lite (ERA 2)
Inne - są to w zasadzie poprawki oryginalnych skryptów. Knightmare War Machines poprawia w niewielki sposób działanie machin wojennych, Random Heroes PLUS koryguje skrypt Random Heroes, a Neutral Units PLUS - Neutral Units.

Download: Knightmare War Machines (ERA 2)
© 2003-22 Kwasowa Grota. Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek kopiowanie, publikowanie lub modyfikowanie tekstów grafiki i innych materiałów chronionych prawem autorskim znajdujących się na stronie bez wyraźnej zgody autorów jest zabronione.
Komnaty "In The Wake of Gods". Redakcja, kontakt