Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj nieznajomy.
rejestracjalogowanieRSSFB

Inne Zmiany

Inne zmiany zawarte zarówno w skrypcie, jak i na stałe:

 • Skrypt automatycznie WYŁĄCZA następujące opcje WoGa: Metamorfy, Neutralne Miasto, Dodatkowe Ulepszenia, Uniwersalne Ulepszenia, a także regułę mapy 'ulepszone potwory 7 poziomu przekształcają się w potwory 8 poziomu' oraz automatycznie WŁĄCZA funkcję doświadczenia jednostek. Jest to spowodowane antagonistycznym działaniem tych skryptów wobec Nowych Ulepszeń (np. w skrypcie neutralnego miasta te same jednostki są wykorzystywane jako zupełnie inne ulepszenia). • W grze znajdują się teraz dwa nowe siedliska (zamiast dotychczasowych siedlisk strzelców). To na rysunku obok nazywa się 'Zapomniane Legowisko'. Jeżeli skrypt jest włączony, można tam rekrutować Starożytne Bazyliszki, a samo siedlisko jest strzeżone przez 10 z nich. W przeciwnym wypadku można tam nająć Ifrycich Radżów.


 • Drugie siedlisko to Przedsionek Podziemnego Świata. Jeśli skrypt jest aktywny, to można tam nająć Cesarskie Meduzy, Krwawe Minotaury oraz Ifrycich Radżów. Siedlisko jest też strzeżone przez dwu-krotność przyrostu tych trzech stworzeń. Jeśli skrypt jest nieaktywny, to nająć tam można tylko Cesarskie Meduzy.


 • Dawne siedlisko skoncentrowanej natury też zostało zmienione - teraz nosi nazwę 'Ołtarz Mocy' i jeśli skrypt jest aktywny, to zamieszkiwać go będą Żywiołaki Elektryczności i Minerałów, a strzeżone będzie przez 12 pierwszych i 8 drugich. Jeśli skrypt będzie wyłączony, to codziennie będzie tam można nająć innego potwora spośród żywiołaków elektryczności, żywiołaków minerałów, krwawych minotaurów oraz starożytnych bazyliszków.

 • Jeżeli skrypt jest aktywny, to także strażnicy w siedliskach Emisariuszy są inni. Siedliska Emisariuszów Wojny i Pokoju strzeżone są przez 3 formy żywiołaków - odpowiednio ognia i ziemi, a razem jest ich po 200. Z kolei siedliska Emisariuszów Many i Wiedzy są strzeżone przez 2 formy żywiołaków odpowiednio: powietrza i wody, po 260 w każdym.


 • AI - Skrypt został przetestowany również dla graczy komputerowych - potrafią oni budować nowe budynki w mieście oraz ulepszać stworzenia. Wszystkie te akcje gracz komputerowy wykonuje (lub próbuje wykonać) przy wejściu i wyjściu do danego miasta. Przy tym cena budynku w złocie to 75% ceny dla graczy ludzkich. Gracz komputerowy nie musi mieć także dokładnej liczby pozostałych surowców, choć przy budowaniu budynku skrypt będzie próbował zabrać mu jak najwięcej tychże zasobów, jak to tylko możliwe (aż do pełnej ceny). Ich ilość nie jest jednak warunkiem koniecznym do zakupienia nowego budynku.


 • Multiplayer - Testy skryptu oraz nowych wkodowanych w grę możliwości w trybie multiplayer przebiegły pomyślnie. Tak więc cały patch i sam skrypt można również stosować w grach przez sieć. Co prawda pojawiły się pewne problemy (gracz hostujący grę, gdy został zaatakowany nie widział pola bitwy), lecz wynikają one raczej ogólnie z błędu WoGa, który prawdopodobnie zostanie naprawiony przy najbliższej okazji. Autor nie ma jednak całkowitej pewności co do tego, więc potencjalnie należy wziąć to pod uwagę przed instalacją 'Nowych Ulepszeń'.


 • Poprawki Skryptów - Skrypty 'metamorfy', 'neutralne miasto', 'ulepszone stworzenia', 'dodatkowe ulepszenia' i 'zbalansowane stworzenia' zostały lekko zmodyfikowane, by lepiej współpracować z wprowadzonymi nowościami (żadnych nowości).


 • Poprawki Grafik - Dwa małe błędy w wyświetlaniu grafik na mapie zostały skorygowane - postać żywiołaków ognia oraz siedlisko świętych feniksów.


 • Dokumentacja - Plik 'new_upgrades.txt' opisujący wszystkie zmiany 'Nowych Ulepszeń' znajduje się w archiwum .rar zawierającym patch oraz po instalacji - w głównym katalogu gry.
 • © 2003-24 Kwasowa Grota. Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek kopiowanie, publikowanie lub modyfikowanie tekstów grafiki i innych materiałów chronionych prawem autorskim znajdujących się na stronie bez wyraźnej zgody autorów jest zabronione.
  Komnaty "In The Wake of Gods". Redakcja, kontakt