Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj nieznajomy.
rejestracjalogowanieRSSFB

Instalacja, FAQ

INSTALACJA

UWAGA!!! Patch 'Nowe Ulepszenia' nie był tworzony z myślą o współdziałaniu z innymi nieoficjalnymi patchami (np. łatką spolszczającą lub wersją 'tournament edition'), ale wygląda na to, że w większości wypadków istnieje możliwość ich współdziałania. Aby jednak nie występowały żadne błędy w 'Nowych Ulepszeniach', to koniecznie patch 'Nowe Ulepszenia' należy instalować jako OSTATNI!!!. (ewentualnie po nim można zainstalować patche z nowymi portretami czy nowymi wyglądami jednostek 8 poziomu).

1. Instalowanie bez możliwości odinstalowania. Jeśli nie masz zamiaru powracać do poprzedniej wersji WoGa, to wystarczy, że ściągniesz z tej strony patch, umieścisz go w katalogu 'Update', w swoim głównym katalogu gry (domyślnie: 'c:/program files/3DO/heroes3/update') i uruchomisz H3wUpd.exe. (Wcześniej najprawdopodobniej będzie trzeba zmienić ustawienia systemowe języka (panel sterowania -- ustawienia regionalne) na język: angielski, kraj: stany zjednoczone)

2. Instalowanie z zachowaniem możliwości odinstalowania. Jeśli natomiast chcesz mieć możliwość "odinstalowania" Nowych Ulepszeń, to najpierw zarezerwuj na dysku ok. 300 MB wolnego miejsca, a potem:

stwórz jakikolwiek pusty katalog - pamiętaj tylko gdzie
przejdź do głównego katalogu gry (domyślnie 'c:/program files/3DO/heroes3') i skopiuj stamtąd do swojego nowo-utworzonego katalogu plik 'h3wog.exe'.
następnie przejdź do katalogu 'data' (domyślnie 'c:/program files/3DO/heroes3/data') i skopiuj stamtąd do swojego folderu pliki 'h3bitmap.lod', 'h3sprite.lod' oraz cały folder 's'
Następnie zainstaluj patch jak opisano w punkcie 1.

3. "Odinstalowanie". Jeśli chcesz wrócić do swojej poprzedniej wersji WoG, a wcześniej zrobiłeś kopie zapasowe wyżej wymienionych plików, to teraz wystarczy, że zastąpisz tymi kopiami obecne wersje tych plików. UWAGA! W przypadku folderu data/s najbezpieczniej jest najpierw go usunąć, a potem dopiero przenieść swoją kopię zapasową, zamiast używać zastępowania plików. W przeciwnym wypadku po zastępowaniu przejdź do katalogu data/s gry i USUŃ koniecznie wszystkie pliki z nazwą 'script99'.

FAQ

1. Nowe jednostki nie mają niektórych właściwości (np. starożytny bazyliszek nie zamienia w kamień) !

Z powodu ograniczeń technicznych niektóre specjalne właściwości jednostek zostały nadane na zerowym poziomie doświadczenia. Aby więc rozwiązać ten problem, należy włączyć opcję doświadczenia dla jednostek. Przypominam, że NIE zaleca się instalowania tego patcha, jeśli nie grasz z włączonym doświadczeniem dla jednostek.

2. Co ma srebrny pegaz do czarodziejki ?

To najmniej logiczne ulepszenie w grze, a zostało z dwóch powodów: po pierwsze, bo nie pojawił się jak dotąd lepszy wariant, a po drugie, Bastionowi przyda się drugi strzelec. Przy okazji można wreszcie zobaczyć możliwość rzucania zaklęć przy większym oddziale czarodziejek :).

3. Czy planowane są nowe wersje tego patcha ?

Być może. Wszystko zależy od tego, czy fani będą tego chcieli. Na pewno planowany jest mały patch z nową wersją skryptu, w którym niektóre ulepszenia będą zmienione, ale który będzie także wykorzystywał animacje dowódców.

4. Czy komputer wykorzystuje nowe możliwości?

Tak. W sposób trochę sztuczny i z pewnymi ułatwieniami, ale generalnie potrafi budować nowe budynki i ulepszać stworzenia.

5. Dlaczego gdy włączę nowy skrypt to nie działają np. 'neutralne miasto' lub 'uniwersalne ulepszenia'?

Gdyż nie miałoby to żadnego sensu. Skrypty te działają antagonistycznie, czyli wzajemnie sobie przeszkadzają - np. troll w neutralnym mieście jest ulepszeniem wilkołaka, a w 'Nowych Ulepszeniach' jest ulepszeniem ogrzego maga. Gdyby jednocześnie były włączone, to żaden z nich nie działałby prawidłowo


AUTORZY

Kodowanie i tworzenie patcha
- Acid Dragon

Grafika
- Acid Dragon (6 nowych jednostek, Przedsionek Podziemnego Świata, nowe portrety, nowe budynki)
- Arstahd (nowe wyglądy jednostek 8 poziomu i gorynycza)
- Trang Oul (Zapomniane Legowisko)

Skrypt
- Acid Dragon (nowe budynki, zmienione siedliska, zmienione jednostki)
- Timothy Pulver (ulepszanie stworzeń)

Beta-Testy
- Rabican
- Trang Oul
- Avatar
- Jake Doug

Specjalne Podziękowania:
- Thomas Franz
- Rabican
- Varaus
- Sol Angelica
© 2003-24 Kwasowa Grota. Wszelkie prawa zastrzeżone. Jakiekolwiek kopiowanie, publikowanie lub modyfikowanie tekstów grafiki i innych materiałów chronionych prawem autorskim znajdujących się na stronie bez wyraźnej zgody autorów jest zabronione.
Komnaty "In The Wake of Gods". Redakcja, kontakt